Zabawka na roczek

1590
Cute toddler boy playing with toys on floor

Zabawki są ważne dla rozwoju dziecka. Rodzice i krewni kupują doskonałe zabawki dla malucha. Niemowlak bawi się grzechotkami lub całymi sznurami grzechotek. Starsze nieco dzieci mają lalki, misie, samochodziki. Na roczek można kupić dziecku zabawkę edukacyjną, nawet klocki czy puzzle są doskonałe do uczenia. Rynek pełen jest takich zabawek, wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła. Można kupić rowerki, domki, chodziki, bujacze, czyli konie na biegunach, duże misie na biegunach czy inne zwierzaki na biegunach. Skoczki w formie krówek czy koników także się sprawdzają – są to duże figurki, na których dzieciaki mogą podskakiwać, ćwicząc umiejętności ruchowe. Mogą słabo chodzić, ale skakanie wychodzi im doskonale. Pchacze i ciągacze są idealne do nauki chodzenia. Dzieciaki uwielbiają takie zabawy i chętnie się im oddają. Mają one duże znaczenie i warto zainwestować w nie pieniądze.

Odpowiednia zabawka dla rocznego dziecka

Dla rocznego dziecka odpowiednie są także klocki zwyczajne oraz lego. Ważne, aby nie były małe, żeby dziecko nie mogło ich połknąć. Najlepiej kupować duże klocki drewniane, których nie można połknąć czy wepchnąć ich do ucha. Klocki ze zwierzętami czy obrazkami na pewno spodobają się maluchowi. Piramidy i wieże do budowania to doskonałe zabawki, rozwijające wyobraźnię oraz ćwiczące umiejętności dziecka. Każdy maluszek doceni takie zabawki i będzie chciał bawić się nimi nieustannie. Dla każdego znajdzie się coś doskonałego, warto zatem poszukać w sklepach kolorowych, ekologicznych zabawek. Jest ich coraz więcej, a ceny nie są bynajmniej zabójcze.

Zabawki interaktywne czy drewniane?

Dzieciaki mogą bawić się zabawkami interaktywnymi lub drewnianymi. Te ostatnie są doskonałe do zabawy i podobają się niejednej osobie. Jakość takich zabawek powinna być wysoka, nie wolno zabawek kupować na ulicach czy bazarach. Certyfikowane zabawki kupić można wyłącznie w dobrym sklepie. Układanki, czyli puzzle, to dobra zabawa dla rocznego dziecka. Jednak nie powinny mieć setek elementów, lepiej, gdy składają się z kilkunastu większych klocków czy fragmentów układanki. Takie zabawki są bezpieczne i łatwe dla małego dziecka. Sortery, czyli pojemniki z otworami, do których wkłada się klocki w różnych kształtach to dobra zabawa. Instrumenty muzyczne są niezłe, ale mogą rodzicom napsuć nerwów, gdy maluch zacznie non stop na nich grać. Najbardziej typowe są lalki, misie, wózki dla lalek oraz samochody. Nieraz chłopcy chcą dostać lalkę z wózkiem i rodziców bynajmniej nie powinno to wcale dziwić. Zabawkowe komputery to także dobra, interaktywna zabawa. Ciekawym pomysłem są także dmuchane książeczki do kąpieli. Maluch na pewno miło spędzi nad nimi czas, nie ma co do tego wątpliwości. Rodzice znajdą setki pomysłów na upominki w internecie, będą tam mogli rozkoszować się szukaniem ciekawych zabawek w dobrej formie. Ciekawe są zabawki wkładane jedna w drugą, taki rodzaj rosyjskich matrioszek, ale w innych formach. Na pewno warto o tym pamiętać, bo to bardzo ciekawa sprawa.