Rzeczy do zrobienia z dziećmi: tanie zajęcia, aby zapewnić dzieciom rozrywkę

rzeczy do zrobienia z dziećmi

’Rzeczy do zrobienia z dziećmi’ to fraza, której wielu rodziców szukało przez lata. Darmowe rzeczy, łatwe rzeczy, rzeczy edukacyjne… jest tak wiele rzeczy do zrobienia z dziećmi.

W czasie letnich wakacji szkolnych i w połowie semestru wiele mam i ojców szuka inspiracji, aby pomóc dzieciom w utrzymaniu zaangażowania – czy to będzie zabawny rodzinny dzień, wędrówka po popularnym szlaku, czy może jakieś inspirujące zajęcia w domu dla dzieci, gdy pogoda się zmieni.

Zebraliśmy razem listę wspaniałych rzeczy do zrobienia z dziećmi, w tym wszystko od rzemiosła do gier i zajęć, które pomogą rozwinąć kluczowe umiejętności. Większość z tych pomysłów jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych, przy czym wymagany jest nadzór osoby dorosłej.

Stwórz własne naklejki

Wszyscy kochają naklejki! Korzystając z tego poręcznego przewodnika, możesz nabrać wprawy i nauczyć się, jak zrobić własne naklejki, używając materiałów dostępnych w domu. Jest to bardzo łatwe zadanie, a dzieci będą zachwycone, gdy zamienią swoje własne rysunki w naklejki, którymi będą mogły pokryć swoją sypialnię i inne przedmioty.

Wybierz się na przejażdżkę rowerową

Zarówno rowery dla dorosłych, jak i dla dzieci można kupić w dobrych cenach na stronach internetowych, ale pamiętaj, aby sprawdzić, czy sprzedają się w Twojej okolicy.

Następnie wystarczy zabrać swój nowy pojazd do parku (dla najmłodszych) lub na otwartą drogę (dla starszych dzieci).

Wywiad z członkiem rodziny

Jako rzeczy do zrobienia z dziećmi jest to świetny pomysł! Dzieci są ciekawe, zachęć je do tego i pomóż im przeprowadzić wywiad z członkiem rodziny, rzuć im wyzwanie, aby dowiedziały się czegoś, czego nigdy nie wiedziały. Może nazwij to „udawanymi dziennikarzami” lub „udawanymi genealogami”.

Pytania do zadania;

  • Gdzie dorastałeś?
  • Czy dzielisz nazwisko z kimś innym w rodzinie?
  • Czy miałeś przezwisko dorastając?
  • Kiedy i gdzie się urodziłeś?
  • Gdzie był twój pierwszy dom?
  • W jakich innych domach mieszkałeś?

Stwórz swój własny teledysk

TikTok eksplodował na scenie w 2020 roku po raz pierwszy, a teraz każdy jest gwiazdą z filmami lip-syncingowymi idącymi wirusowo każdego dnia. Ale nie musisz dołączać do TikTok, aby mieć własną zabawę z lip-syncingiem, tańcem i mimiką.

Stwórz własny teledysk i baw się z całą rodziną, używając do tego celu iPhone’a. Poproś dzieci, aby zaprojektowały teledysk, uwzględniając oświetlenie, jaką piosenkę będzie się śpiewać, w co wszyscy będą ubrani i jak będzie wyglądać scenografia.

Następnie użyjcie iPhone’a, postawionego na jakiejś powierzchni, aby nagrać wideo. Wyślij do rodziny i przyjaciół, aby dać im śmiech.

Zbuduj krytą jamę z poduszek

Przy obecnej zimnej pogodzie, może przejażdżka rowerowa lub spacer po parku nie jest dla Ciebie.

Zostań w tym tygodniu w domu i zbuduj szałas z poduszek i poduszek na kanapie. Jest to tak proste, jak się wydaje, a pozwala dzieciom rozwinąć kreatywność, gdy aranżują salon lub sypialnię na jamę i tworzą swój własny plac zabaw.

Stawiając dzieciom granice (pokazując im, z czego mogą budować) i dając im autonomię (pozostawiając im to), by budowały to, co chcą, zobaczysz, że kreatywność i zaangażowanie wystrzelą w górę.

Naucz się kodować

Jako rzeczy do zrobienia z dziećmi jest to świetny pomysł! Każde dziecko, które uwielbia pracować na tablecie lub laptopie może być zainteresowane nauką kodowania. Podczas gdy może to być jeden dla nieco starszych dzieci, nawet młodsze mogą dołączyć do niektórych zabawnych działań,.

W komplecie z zabawnymi postaciami, które pomogą im w programie, jest to mało stresująca aktywność, która zajmuje umysły małych dzieci – przynajmniej na kilka godzin.

Zrób eksperyment naukowy

aktywności dla dzieci w domu

Jeśli Twoje dziecko ma zainteresowanie nauką, pielęgnuj je. Istnieje mnóstwo naprawdę zabawnych (i bezpiecznych) eksperymentów naukowych D.I.Y., które możesz przeprowadzić, wykorzystując tylko przedmioty w domu i składniki w kuchni. Ale dla niektórych z nich, to może być najlepiej przenieść go do ogrodu – w przeciwnym razie, będziesz malować ściany, jak również.

Napisz opowiadanie

Wykorzystajcie swoją wyobraźnię i napiszcie razem jakąś historię. Nie musi być ona oryginalna, dzieci mogą zapisać swoją ulubioną bajkę i tylko zmienić zakończenie, jeśli mają na to ochotę.

Innym świetnym pomysłem jest pisanie historii łańcuchowych z członkami rodziny. Każda osoba pisze jeden akapit, a następnie pokazuje ostatnią linijkę tylko następnemu pisarzowi. Kiedy ostatnia osoba napisze już swoją część, przeczytajcie całą historię na głos – zazwyczaj jest całkiem zabawna!