Moje dziecko nie chce jeść

5860

Dzieci, które nie chcą jeść to problem dla rodziców i dziadków, dla opiekunów – grymaszą, kapryszą, rozrzucają jedzenie, nie chcą jeść, a przecież dobre jedzenie to dla nich podstawa. Warto zadbać o to, by maluchy jadły i czuły się dobrze. Zdrowie to podstawa, a dzieci chcą jadać zdrowo i smacznie. Dlatego warto o tym wiedzieć i spokojnie karmić dziecko. Jeśli dziecko nie chce jeść to warto je do tego przekonać – kolorowe jedzenie, ładne przekąski, kolorowe desery. To zachęci dziecko do jedzenia. Pomidorki jak biedronki, całe obrazki tworzone z jedzenia. Kreatywna mama potrafi zachęcić malucha do jedzenia. Jest to trudne, ale udaje się po jakimś czasie. Niejadek nieraz wyrasta z fazy niejedzenia niczego. Dlatego warto o malucha zadbać i przekonywać go do jedzenia, na bardzo różne sposoby. Mamy i babcie są w takich działaniach mistrzyniami. One potrafią do jedzenia przekonać największego nawet niejadka. Dlatego warto zapewnić dziecku smaczne jedzenie, dobrze podane i wyjątkowe. Musi mieć witaminy i minerały. Niejadek je mało, dlatego trzeba dać mu to, co najbardziej wartościowe.

Niejadek to spory problem

Niejadek potrzebuje bardzo dobrego jedzenia – nie można karmić go tak jak innych dzieci. Można go zagadywać, czytać mu książeczki podczas jedzenia. Na pewno zachęci to dziecko do solidnego jedzenia. Jeśli dziecko nie chce jeść to wówczas można mu dać specjalny syrop na pobudzenie apetytu. Po takim syropie na pewno będzie o wiele bardziej chętny do jedzenia. To dla niego na pewno doskonałe rozwiązanie, które doskonale się sprawdzi. Mądra mama poda pyszne jedzenie i będzie wprowadzała regularnie nowe smaki, które na pewno przypadną do gustu dziecku.

Radosne i kolorowe jedzenie sposobem na niejadka?

Kolorowe jedzenie to najlepszy sposób na każdego niejadka. Mogą to być kolorowe autka i tym podobne rzeczy – barwne misie, kolorowe koty, smaczne biedronki z pomidora i twarożku. To doskonałe jedzenie. Można też ułożyć barwnego węża. Wszystko powinno być podane na kolorowej zastawia, to doskonałe rozwiązanie i sposób, by niejadek chciał jeść. Nie wolno zmuszać dziecko do jedzenia tego, czego nie lubi. Jeśli nie toleruje ogórków to nie wolno ich wmuszać, lecz trzeba zastąpić je na przykład pomidorami czy innymi warzywami. Jeśli nie chce jeść twarożku to można podać naturalny, lekko słodzony miodem jogurt, z owocami i rodzynkami, taki jogurt na pewno smakować będzie każdemu – nawet największemu niejadkowi. Sposobów na niejadka jest wiele, są one na pewno godne uwagi i mają znaczenie dla każdego. Szczególnie dla każdej mamy, która chce, aby jej dziecko jadło, było zdrowe i rosło, a sił mu nie brakowało. Dziecko można przekonywać do jedzenia, ale nie wolno go do niego zmuszać. Na pewno warto dbać o malucha i nie odpuszczać- nie wolno działać na zasadzie: nie chce jeść, to niech nie je, bo dziecko w ogóle nie będzie jadło. Można też zachęcić dziecko do pomocy w przygotowaniu posiłków – do układania plasterków ogórka na kanapkach czy też do noszenia talerzyków na stół. Nawet dwulatek może pomóc w drobnych pracach.