Lista najpotrzebniejszych artykułów szkolnych

2669
Lista najpotrzebniejszych artykułów szkolnych

Powrót dziecka do szkoły po wakacjach lub po przerwie zimowej może być ciężki zarówno dla ucznia, jak i jego rodzica. Trzeba na nowo wbić się w szkolny rytm wczesnego wstawania, odrabiania zadań domowych i uczenia na klasówki. Oczywiście wcześniej należy kupić niezbędne artykuły szkolne lub uzupełnić ich braki. Jeśli zastanawiasz się jakie przedmioty są potrzebne, gdy chodzi się do szkoły, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

1. Plecak

Na pierwszym miejscu oczywiście umieściliśmy plecak. To właśnie do niego wkłada się wszystkie inne artykuły szkolne, które dziecko będzie potrzebować podczas zajęć. Plecak powinien być dostosowany do wzrostu i wieku dziecka, tak by mając go na plecach, czuło się komfortowo. Sklepy oferują plecaki z różnymi motywami, dzięki czemu dziecko może wybrać produkt,na którym widnieje postać z jego ulubionej bajki lub w inne wzory, które lubi.

2. Piórnik i jego zawartość

Kredki, ołówki, gumki, temperówki, długopisy i inne artykuły szkolne do pisania muszą mieć swoje miejsce, aby nie zawieruszyły się w plecaku. Właśnie do tego potrzebny jest piórnik. On również może posiadać motyw, który spodoba się dziecku. Zawartość piórnika można skompletować samemu, według własnych preferencji, jednak na rynku są również dostępne takie, które posiadają już pełne wyposażenie.

3. Zeszyty

W szkole potrzebne są także zeszyty. W młodszych klasach dzieci przeważnie piszą w zeszytach z trzema liniami, które są pomoce przy nauce pisania. Starsi uczniowie mają do wyboru zeszyty w kratkę oraz w linie. Pośród tych artykułów szkolnych, można wyróżnić zeszyty w miękkiej okładce oraz w twardej. Dostępne są także takie, które są dedykowane konkretnym przedmiotom, takim jak np. religia lub chemia.

4. Worek szkolny

Warto, aby dziecko miało przynajmniej jeden worek szkolny. To w nim będzie mogło trzymać buty zmienne. Taki worek łatwo powiesić na haczyku w szatni, a bez wątpienia wygląda estetyczniej niż zwykła reklamówka. Można również nosić w nim strój na lekcje wychowania fizycznego lub zajęcia korekcyjne.

5. Bidon i śniadaniówka

Wszyscy wiemy, że aby dobrze funkcjonować, musimy zaspokoić swój głód i pragnienie. Dzieci powinny zjeść w szkole drugie śniadanie oraz dużo pić, by nawadniać organizm. Warto kupić dziecku śniadaniówkę i bidon, w którym będzie mogło przechowywać prowiant. Takie rozwiązanie jest ekologiczne, ponieważ nie trzeba pakować kanapek w jednorazowy papier i folię oraz kupować małych butelek napojów.