Jak dbać o środowisko dla dzieci

jak dbać o środowisko dla dzieci

Dziś kontynuujemy serię burzy mózgów na temat różnych sposobów, w jakie ośrodek.

Mówienie o dbałości o środowisko

Istnieje kilka różnych kluczowych zwrotów, którymi można się posypać w ciągu dnia.

Dobrze jest dbać o środowisko, prawda? Musimy uważać na zasoby, z których korzystamy. Pozostawianie włączonego światła, gdy go nie potrzebujemy, nie jest zbyt zrównoważone. Nie produkujmy odpadów.
Wspólne działania na rzecz ochrony środowiska Jest to obszar, w którym dzieci mogą wnieść znaczący wkład. Ich wybory i działania mogą sprawić, że świat stanie się lepszy, a nawyki, które wyrobią sobie jako maluchy, będą pomagać światu przez kolejne dziesięciolecia.

Tak więc nie musisz tylko udawać, że dbasz o Ziemię podczas zabawy i nauki z dziećmi, możesz to naprawdę zrobić.

Zanurz się w ziemi

Czy Twoje centrum może rozważyć założenie ogrodu, jeśli jeszcze go nie posiada? Nawet bardzo mała skrzynka z ziołami lub warzywami może dać dzieciom cenny kontakt z ziemią.

Tutaj znajdziesz kilka pomysłów na zagospodarowanie ogrodu w ośrodku wczesnej edukacji.

Zbuduj hotel dla robali

Zbuduj hotel dla owadów, aby zachęcić dzikie zwierzęta w swojej okolicy. Możesz go zrobić z czegokolwiek!

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i ciesz się na myśl o tym, jakie owady przylecą, gdy na Twoim placu zabaw znajdzie się dla nich nowy dom.

Przeczytaj kilka książek o tym, jak wytwarzana jest energia w Twojej okolicy i jak oszczędzanie energii może zmniejszyć nasz wpływ na środowisko.

Wybierzcie się na wycieczkę po waszej placówce, notując każde urządzenie, które zużywa prąd. Czy nauczyciele pamiętają o wyłączaniu ich na ścianie, kiedy nie są używane? Czy wewnętrzne światła muszą być włączone, gdy wszyscy jesteśmy na placu zabaw? Ciesz się, kiedy przypominają ci o oszczędzaniu prądu i zachęcaj ich do tego samego w domu. Ktokolwiek płaci rachunki w domu, też Ci podziękuje!

Redukcja, ponowne użycie, recykling

Przeczytaj książkę, która skupia się na zmniejszaniu ilości odpadów. Zróbcie kolaże lub inne prace plastyczne identyfikujące różne rodzaje opakowań i odpadów. Poćwiczcie rozpoznawanie materiałów nadających się do recyklingu i wrzucanie ich do kosza na śmieci. Może nawet zechcesz pobawić się wodą, myjąc rzeczy, zanim trafią do centrum recyklingu. Jeśli jesteś naprawdę chętny, poproś dzieci o pomoc w przeprowadzeniu audytu odpadów w twoim własnym centrum. Ile śmieci wyrzucasz każdego dnia lub tygodnia? Jak wiele z nich można by zredukować, ponownie wykorzystać, poddać recyklingowi lub naprawić? Jak możecie wspólnie rozwiązać te problemy?

Wycieczka do Centrum Recyklingu lub na wysypisko śmieci

Kluczową lekcją, której wszyscy musimy się nauczyć na temat „wyrzucania rzeczy” jest to, że nie ma czegoś takiego jak „wyrzucanie”, jest tylko gdzieś indziej.

recykling

Jeśli masz możliwość zorganizowania wycieczki, może zabierzesz dzieci do lokalnego punktu recyklingu lub na wysypisko śmieci, aby nie ukrywać tego, co jest „daleko”.

Większość firm zajmujących się recyklingiem chętnie przyjmuje wizyty publiczności, aby zobaczyć, co dzieje się za kulisami – co za fascynująca przygoda!

Wspominanie o dbałości o środowisko w ciągu dnia

Gdy dbałość o środowisko stanie się już czymś, o czym regularnie się mówi, można wskazywać jej przykłady w codziennych działaniach.

Które z tych rzeczy możemy poddać recyklingowi, aby dbać o środowisko?

  • Wyłączajmy światło, gdy wychodzimy z domu. Oszczędzanie prądu pomaga nam dbać o środowisko, prawda?
  • Wypierzmy je, aby użyć ich ponownie, aby nie zaśmiecać środowiska zbyt dużą ilością śmieci.
  • Zakręćmy kran, kiedy mydlimy ręce, żeby nie marnować tej pięknej, czystej wody.

Jest jeszcze wiele róznych sposobów aby nauczyć dziecko życia zgodnego z założeniami ekologicznymi. Warto szukać i wdrażać nowepomysły w życie.